GÜLSAN EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI | GÜLSAN HOLDİNG


GÜLSAN EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI

Gülsan Eğitim ve Kültür Vakfı, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs ve eğitim desteği vermek ve eğitimin etkinliğini artırmaya yönelik çalışır. Buna paralel kültürel korumaya ve kültürel gelişime yönelik derleme, araştırma, yayın ve yarışma gibi faaliyetleri desteklemek, ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemek ya da sponsor olmak, kültür ağırlıklı dergi, bülten ve kitaplar yayınlamak gibi faaliyetleri üstlenmiş bulunmaktadır. Vakıf, yürüttüğü bu çalışmalarla devletin kamu hizmeti yükünü hafifletmeyi de amaçlamaktadır.

Yaklaşık yarım yüzyıla ulaşan Gülsan Şirketler Grubu'nun kurduğu Vakıf, Mütevelli Heyet ve yönetim kurulu ile üzerinden faaliyetlerini heyecanla sürdürmektedir.

Gülsan Eğitim ve Kültür Vakfı, faaliyet alanına giren ve destek verdiği insanların hayatlarında özgün ve kalıcı değerler oluşturmayı hedeflemekte ve ülkemizin kültür envanterine katkı sağlama amacı taşımaktadır.

Kültürel koruma çalışmaları kapsamındaki önemli ürünlerinden birini, Elazığ/Harput'ta 175 yıllık bir konağın onarılması projesiyle sunmuştur. "Şefik Gül Kültür Evi" 2005 yılında "Müze Ev" olarak Harput Elazığ'da ziyarete açılmıştır.

Vakıf, kültürel gelişime yönelik araştırma yayınlarından ilkini de 2013 yılı Nisan ayında yayınlanan "Şafak Uykusundaki Kent Harput" kitabı ile vermiştir.

Gülsan Eğitim ve Kültür Vakfı
Hilal Mahallesi, Rabin Dranath Tagore Caddesi 74
06550 Çankaya, Ankara-TÜRKİYE
T: +90312 409 6300
F: +90312 409 6363


Şefik Gül Kültür Evi

Şafak Uykusundaki Kent Harput Kitabı

© 2016 Gülsan Holding Tüm Hakları Saklıdır.