BAŞKANDAN MESAJ | GÜLSAN HOLDİNG

BAŞKANDAN MESAJ


Grubumuzun temeli, babam Aziz Gül tarafından 1946 yılında Elazığ'da atıldı. 1964 yılında kendisi vefat edince bayrağı ben devraldım. Kardeşlerim Refik Gül ve Mehmet Gül'ün de katılımından sonra 1980'li yıllarda merkezimizi Ankara'ya taşıdık. Daha sonra da İstanbul ofisimizi açtık.

Yaklaşık 50 yıldır yol işleri yapıyoruz. Bu süre zarfında Grubumuzun temel taşı hep altyapı, yol, otoyol inşaatları ve köprüler oldu. 500’e yakın köprü ve bin kilometreye yakın yol inşaatını bu yarım asırlık sürede tamamladık.

Projelerimizle Türkiye ve dünya ölçeğinde başarılara imza attık. Örneğin 2015 yılında, Türkiye’nin en büyük 3. köprüsü ve ilk yerli köprüsü olan Gergin Eğik Askılı Nissibi Köprü Projesi’ni tamamladık. Nissibi, hem bizim için hem de ülkemiz için ödüller ve ilklerle dolu bir proje oldu.

Dünyanın 4. büyük tek pilonlu Gergin Eğik Askılı Kömürhan Projesi ise hala devam ediyor.

2003 Yılında yurtdışına ilk açıldığımız ülke olan Afganistan'da, ilk Türk şirketlerinden biri olduk. Hemen arkasından Avrupa Yatırım Bankası (EBRD) finansmanı ile Ukrayna Kiev-Chop Otoyolu’nu, sonrasında AB kaynağıyla Güney Sudan’da Juba-Nimule Yolu’nu, sonrasında yine AB finansmanıyla Kenya Merille Nehri-Marsabit Yolu’nu tamamladık. En son olarak Kazakistan’da Dünya Bankası tarafından finanse edilen Khorgos-Almaata Beton Yol Projelerini(Lot I-Lot II) hayata geçirdik.

Çalıştığımız ülkelerde, taahhüt dışında yatırımcı kimliğimizle de yer almaya gayret ettik.

Ukrayna'da gerçekleştirdiğimiz projelerden sonra, daha kalıcı bir pozisyon almak için bir gaz beton tesisini de devreye aldık. Türkiye’de ve yurt dışında, buna benzer yeni alanlar arayışımız ise sürüyor.

İnşaat sektöründeki deneyimimizi enerji sektöründe de kullanıyoruz. Bugüne kadar 5 hidroelektrik enerji santralini devreye aldık. 240 MW olan üretim gücümüzü, gelecekte 500 MW kurulu güce çıkarmayı ve yaklaşık 1,5 milyar KWh elektrik enerjisi üretimine sahip olmayı hedefliyoruz. Güneş enerjisinde kendi alanlarımızı oluşturmaya çalışıyor, termik santral proje fizibilite çalışmalarını sürdürüyoruz. Ulusal kalkınma ve istihdam için önemli olan turizm sektöründe de 1990'lı yılların ortasından bu yana çalışıyoruz. Üçü Antalya'da, biri Ankara'da(Swissôtel) olmak üzere portföyümüzde 4 tesis bulunuyor.

Bugün, başarılarımızdan güç alarak, kazandığımız bilgi ve tecrübeleri ülkemizin ve insanlığın yararına kullanmak için tüm varlığımızla çalışıyoruz.

Gülsan Grubu’nun bugünlere gelmesinde katkısı ve emeği olan tüm mensuplarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederim.Sevgi ve Saygılarımla,
ŞEFİK GÜL
Yönetim Kurulu Başkanı

© 2016 Gülsan Holding Tüm Hakları Saklıdır.